Naturalny olejek eteryczny szałwia Olejek szałwia - parametry Łagodzi infekcje układu oddechowego. Zmniejsza gorączkę, ma działanie wykrztuśne, łagodzi kaszel, rozrzedza zalegająca wydzielinę. Tworzona z olejku szałwiowego inhalacja jest pomocna w leczeniu zapalenia zatok.
Ma działanie rozgrzewające. Możemy dopasować kilka kropel olejku z szałwii z olejkiem podstawowym i natrzeć plecy i klatkę piersiową. Na pewno poczujemy kojące ciepło i momentalnie wrócimy do zdrowia. Ma pozytywny wpływ na samopoczucie.
Masaż z olejkiem rozluźnia, pozwala się zrelaksować, a zapach wyciągający się z kominka działa uspokajające, likwiduje zmęczenie i bezsenność. Łagodzi dolegliwości układu stawowo-mięśniowego. Do tego celu możemy przygotować kąpiel, która rozluźni obolałe mięśni i polikwiduje dokuczliwy ból.
Wspomaga trawienie – świetnie dba o zdrowy żołądek, pobudza uwalnianie żółci oraz zapobiega stanom zapalnym układu pokarmowego. Łagodzi dolegliwości spowodowane nadkwaśnością, refluksem i wrzodami, pomaga eliminować niestrawność, wzdęcia i gazy.
Skutecznie łagodzi zaparcia, naturalnie i bezpiecznie stymuluje jelita do pracy. Pomaga na sprawy kobiece – olejek szałwiowy pomaga regulować cykl menstruacyjny oraz łagodzi objawy z nim związane. Eliminuje ból brzucha, skurcze i inne dolegliwości.
Pomaga łagodniej przejść menopauzę, ogranicza pocenie się i uderzenia gorąca. Pochodzenie ascetycznca: Szałwia lekarska jest rośliną szeroko występującą w całym basenie Morza Śródziemniego. Uprawiana w wielu regionach świata.
INCI: Salvia Officinalis Oil Działanie: łagodzące ból, uspokajające, rozluźniające Zapach: ziołowy, owocowy, świeży, kamforowy Kolor: krystaliczny do jasnożółtego Nuta: głowy Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień.
Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Nadaje się do niego olejek: lawenda, petitgrain, pieprz czarny, szałwia muszkatołowa