Naturalny olejek eteryczny kajeput Olejek kajeput – właściwości Olejek kajeputowy ma niemało cennych atrybuty, które znajdą wykorzystanie przy kilku powszechnych problemach. Z całą pewnością po towar warto sięgnąć w sytuacji infekcji dróg oddechowych (jak np.
przeziębienie, grypa) albo zapalenie zatok. Inhalacja pomoże złagodzić nieprzyjemne objawy i ułatwi oddychanie. Olejek niejednokrotnie stanowi komponent maści użytkowanych przy bólach mięśni i stawów rozmaitego pochodzenia.
Wykazuje działanie rozgrzewające, na pewno stanie na wysokości zadania jako element terapii uzupełniającej w sytuacji reumatyzmu i artretyzmu. Nie bez znaczenia jest ponadto znaczna rola w kosmetyce, a także dziedzinach pokrewnych.
Olejek wykazuje działanie antyseptyczne, więc używany punktowo może pomóc przy trądziku albo znikomych niedoskonałościach cery. Produkt wykazuje produktywność w walce z grzybicą. Powszechnie wykorzystywany jest w aromaterapii.
Pobudza i poprawia koncentrację, spełni oczekiwania w sytuacjach wymagających skupienia. Zwalcza senność, dodaje energii – ekstrakt można zastosować zarówno w klasycznym kominku, jak i innowacyjnym dyfuzorze oraz w trakcie kąpieli i masażu,złączyć przyjemne z pożytecznym.
Pochodzenie ascetycznca: Gatunek blisko spokrewniony z drzewem herbacianym. Jest rośliną endemiczną Australii. INCI: Melaleuca Leucadendron Cajuputi Leaf Oil Działanie: przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, rozluźniające Zapach: świeży, kamforowy, delikatnie owocowy Kolor: bezbarwny do żółtego Nuta: serca Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze Przeciwwskazania: Nie stosować w sytuacji jakichkolwiek ran lub podrażnień.
Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Pasuje do niego olejek: eukaliptus, goździk z pąków, kamfora, szałwia muszkatołowa